Žalost, malodušje, oddaljenost od čutenja zadovoljstva ter veselja, so nekateri izmed vzrokov za pojav depresije. Vpliv depresije na kvaliteto življenja posameznika je globok in zajame vsa področja njegovega delovanja. Načini, kako premagati depresijo so različni, skupni namen vseh pa je dvigniti nivo življenjske energije, notranje moči in pogleda nase ter svet.
Kateri znaki prestavljajo možnost depresivnih motenj?
Pomembno je razlikovanje, da vsako krajše žalovanje ali fizična utrujenost s pomanjkanjem življenjske moči, še ne pomenita depresije.
Motnje in koncentracije spomina, stalne izrazito negativne misli, kronična utrujenost, pomanjkanje volje, čustvena pobitost, oddaljevanje od družabnega življenja, blodnje, halucinacije in drugi simptomi, ki se odražajo na daljši rok, pa že začnejo izpostavljati možnost pojava depresivne motnje.
3 različni tipi depresij
V grobem, pojav depresije, zaznavamo v treh različnih oblikah
- prvi tip depresije je tip depresije na podlagi bioloških dejavnikov, sem pa sodi npr. dedovanje ali pa depresija zaradi t.i. možganskih živčnih prenašalcev (serotonin, dopamin, itd…)
- drugi tip depresije nastopi kot posledica psihosocialnih okoliščin (stres v življenju, stres na delovnem mestu, stres v družini, nenadne družinske spremembe, ločitev, smrt partnerja, večja nesreča,…)
- tretji tip depresije imenujemo distimija, ki se navezuje na trajen način živjenja prizadete osebe in, ki nastane kot posledica dolgotrajnega napetega stanja in življenja
Vir: Depresija in težave z njo – SoriaNatural
Kako premagati depresijo?
Med pomembne načine, kako premagati depresijo uvrščamo možnost iskrene komunikacije. Ko ima oseba z depresivno motnjo ob sebi človeka, ki mu lahko v polnosti zaupa, se njegovo čustveno in mentalno breme vsaj nekoliko izrazi navzven in tekom komunikacije lažje prejme koristne nasvete, pomoč ter podporo. Zagotovitev telesne vadbe, pri kateri je dovolj že 30 minut hoje na dan, je lahko ključna za dvig življenjske energije, ki je pri pojavu depresivne motnje močno v upadu.
Pogosto je prosti čas, z veliko rutine, nevarnost za stalno premlevanje dogodkov iz preteklosti, nego žalosti, neizpolnjenih pričakovanj, zamer in drugih čustvenih bremen. Smiselno je, da oseba z depresivno motnjo vsaj poskusi zapolniti svoj prosti čas z različnimi dejavnostmi. (1) Kadar nima dovolj življenjske moči za le-te, so lahko energijske terapije pomemben korak v smeri, kako premagati depresijo.
Z različnimi energijskimi terapijami, lahko depresivni osebi pomagamo, ne-le pri dvigu življenjske moči, ampak tudi pri večji harmoniji njegovih čustev ter misli. Ko so čustva in misli bolj jasna, z manj negativnih vibracij, je neposredno odprta pot do več optimizma ter upanja za boljšo prihodnost. Posamezniku tekom energijske terapije okrepimo tudi stik z njegovo Dušo, kar mu omogoči, da lažje začuti podpore energij Svetlobe, ki ga bo vodila iz brezna depresije. (2)