Če sem že pred časom pisala o partnerskih odnosih, o tem kako premagati razočaranje in kako preboleti prvo ljubezen, nedvomno v zgodbo partnerstva sodi tudi počutje, obnašanje in aktivnosti v spalnici.
In zdi se, da Slovenci o tem še najraje kar molčimo – ali pa največ povemo vsem drugim, samo partnerju ne.
Spalnica je ponavadi živahna prvi dve leti, ko parnterja iščeta in hrepenita po telesnem stiku, pozornosti, objemih, ljubezni, strasti in “športnih aktivnostih”. Za to obdobje rečemo, da partnerja res dihata eno – saj sta večino časa tudi resnično eno.
Po tem, se žal, marsikje spalnične aktivnosti umirijo, ponekod zamrejo, ponekod pa se “samo” predstavijo v druge prostore – pogosto pa, ne samo pri Slovencih, tudi med druge ljudi.
Razlogov za slednje je nešteto. To se zdi – po eni strani.
Po drugi strani – ko poslušaš tako ljudi, ki itak sami od sebe povedo preveč napačnim osebam (kot rečeno, partnerjem pa ne) in strokovnjake, ki svetujejo o vsem v zvezi s spalnicami (o vrsti posteljnine, o primernih barvah in energijskih čakrah za spalnico, o notranji opremi in pohištvu v spalnicah), niti ni nujno, da je za nemir v spalnici kriv vedno partner, ali celo oba.
Včasih je res vzroke za nemir v spalnici mogoče pripisati zelo banalnim rečem.
Barva spalnice je lahko ekstra dolgočasna. In, če je takšna, kako naj bo bivanje, počitek in spolna aktivnost v njej, sploh drugačna.
Pohištvo v spalnici je lahko ekstra iz bivše Juge. Posledično se ne gre čuditi, če se mož ali žena pritožuje, da ima partner “zastarele, dolgočasne in vedno iste prijeme izpred 25 let”.
Materiali v postelji (recimo svila) te prej ohladijo in zmrazijo, kot ogrejejo za sploh karkoli v spalnici.
Ali dati termo jogi poleti v spalnico, pokvari se še klima, pa okno se več ne da odpreti, žena pa pričakuje, da bo mož skakal hitreje in intenzivneje kot v fitnesu ali na teku.
Nemir v spalnici ima več obrazov.
A… drage moje…. ni slednje razlog, da najprej ne preverimo, če se prvi, osnovni in temelji, pa vseeno, morda le ne skriva v nas.
Ni še konec….